Tehniliste riskide kindlustus

Lisaks standardsele ettevõtte varakindlustusele on võimalik kindlustada ka järgmisi riske:

Masinate ja seadmete kindlustus (CPM) on mõeldud: põllumajandus- ja metsatööde masinatele, ehitusseadmetele, laaduritele, traktoritele, ekskavaatoritele, buldooseritele jne. Lisaks traditsioonilistele vara riskidele (tulekahju, loodusõnnetus, vandalism) katab CPM ka mittetahtlikud kasutusnormide ja –reeglite rikkumised, mehaanilised välismõjud, vajumise, ümberminemise ja muud ettenägematud ja ootamatud kahjud masinaga töötades, liikudes või töövälisel ajal.

Masinarikkekindlustusega (MB) hüvitatakse kahjud masina ootamatu ja ettenägematu siserikke korral masinaga töötades, liikudes või koha peal seistes. Antud kindlustuskate on mõeldud kõikvõimalikele tööstusseadmetele. Masinarikkekindlustust võib kasutada nii iseseisva kindlustusena kui ka CPM-i lisana.

Elektrooniliste seadmete kindlustus (EEI) kaitseb vastavaid seadmeid (sülearvutid, lauaarvutid, audio-video seadmed, telekommunikatsiooni-, meditsiini- ja mõõtmisseadmed jne) kahjude või hävimise vastu, mis on põhjustatud:

  • lühisest, ülepingest, lisapingest, pikse põhjustatud pinge kõikumisest
  • seadme kasutaja vigadest või rikkumistest
  • seadme sisemisest elektrilisest või mehaanilisest rikkest
  • seadme peale kukkunud objektist või muust sarnasest õnnetusest

EEI katab samuti hävinud või kahjustunud tarkvara taastamis- või taassoetamiskulud.

EEI puhul kasutatakse tihti ka laiendatud kindlustuskaitset kaasaskantavatele seadmetele (sülearvutid, video projektorid) väljaspool poliisil märgitud kindlustuskohta. Näiteks liiklusõnnetusse sattudes hüvitab kindlustusandja kahjud kaasaskantud seadmele.